سوالات رایج افسردگان گمنام
سوالات متداول در انجمن افسردگان گمنام

 

پرسش: آیا افسردگان گمنام یک کلاس است؟ آیا کسی در این کلاس  تدریس می کند؟

 

پاسخ: افسردگان گمنام نه یک کلاس است و نه کسی مانند یک متخصص حرفه ای گروه را هدایت می کند. ما یک گروه کمک متقابل هستیم که در آن هریک از ما تجربه خود را آورده و آنها را با یکدیگر به مشارکت می گذاریم. ما همچنین بر اساس دوازده قدم زندگی مان را پیش میبریم ، طبق اصول روحانی پیشنهادی افسردگان گمنام.

 

پرسش: هزینه پیوستن به گروه چقدر است؟

 

پاسخ: هیچ گونه هزینه و حق عضویتی دریافت نمیشود . تنها چیزی که یک فرد برای عضو شدن نیاز دارد یک تمایل صادقانه است تا از ناراحتی خود جلوگیری کند.

 

پرسش: در صورتی که افسرده نباشیم هم میتوانیم به جلسات بیاییم؟ مثل آمدن اعضای خانواده یا دوست و همراه فرد افسرده  که با او به جلسات می آید؟

 

پاسخ: بله ، در واقع ما اعضای خانواده را به شرکت در گروه تشویق می کنیم. هرچه بیشتر در جلسات شرکت کنیم ، به احتمال بیشتر ،درک بهتری از تجربه و طبیعت افسردگی خواهیم داشت.

 

پرسش: افسردگان گمنام در رابطه با قرص های ضد افسردگی چه موضعی دارد؟

 

پاسخ: افراد افسردگان گمنام هیچ موضعی در مورد داروها ندارند. ما یک گروه حمایتی هستیم که پایه و اساس روحانی آن در دوازده قدم آمده است. ما به صورت حرفه ای هدایت نمی شویم. ما  وابسته به هیچ مذهبی نیستیم . نوع داروهای مصرفی شخص و ترجیحات مذهبی او، فقط مسئولیت پذیری خود آن فرد در مورد خودش میباشد و در جلسات گروهی مورد بحث قرار نمی گیرد.

 

پرسش: آیا اگر در جلسه ای شرکت کنم باید صحبت کنم؟

 

پاسخ: در یک جلسه DA فقط از شما خواسته میشود که نام کوچک خود را ببرید. همه ما همان جایی  که شما بوده اید ، بوده ایم . یعنی به عنوان یک تازه وارد ،فرد این حق را دارد و ما به آن احترام میگذاریم  که هر وقت  احساس آمادگی داشت صحبت کند. در جلساتی که به شکل چرخشی مشارکت میشود به هر یک از اعضای گروه این درک داده شده است که وقتی نوبت به صحبت کردن فردی برسد و او نخواهد صحبت کند، فقط بگوید نفر بعد و این از نظر گروه بسیار مورد قبول و خوب است.

 

پرسش: برای اینکه دیگر افسرده نباشیم چند جلسه باید شرکت کنیم ؟

 

پاسخ: این سوالی است که ما نمی توانیم به آن پاسخ دهیم. باور من این است  که با وجود اینکه اکنون روزهای خوبم  بیشتر و روزهای بدم کمتر شده است ، من همچنان به جلسات میروم تا به خودم و به دیگرانی که هنوز در رنج هستند کمک کنم. برنامه ما برنامه ای است که شما از آن فارغ التحصیل نمیشوید – این یک انجمن مادام العمر است که در آن می آموزید که حال خوب داشتن به معنای حفظ ارتباط با گروه است ، که در آن از ابزارهای روحانی روزانه ای استفاده میکنید که همه ما را از زندان افسردگی دور نگه می دارد.

پست های پیشنهاد شده

دیدگاه s

  1. سلام
    من تازه با این انجمن آشنا شدم. میخواستم بدونم شرایط عضویت چگونه است؟


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *