کتاب مقاله های بهبودی

شش راهِ گذر از افسردگی

 

۱) پنهان کاری نکنید: اگر به تازگی خبر بدی شنیده‌اید یا  اتفاق ناگواری در زندگی ‌شما رخ داده است، با نزدیکان و آشنایان  در مورد احساس­تان صحبت کنید. اگر بتوانید چند مرتبه خوب گریه و سوگواری نمایید و مسائل را به خوبی بازگو کنید، کمک خواهد کرد که تجربه دردناک­تان را درک نموده و از آن رها شوید. در واقع این کارها قسمتی از مکانیسم طبیعی سلامت روان هستند.

 

۲) حرکتی انجام دهید: بیرون از خانه بروید و مقداری حرکت بدنی انجام دهید، حتی اگر شده یک مسیر طولانی را پیاده­روی کنید. این به شما کمک خواهد کرد که از نظر جسمانی بهتر شوید، و هم­چنین ممکن است خواب خوبی هم داشته باشید، و به شما کمک خواهد کرد که ذهن­تان از آن احساسات دردناکی که جز افسردگی حاصل دیگری برای شما ندارند، تخلیه گردد.

 

۳) یک غذای مناسب بخورید: حتی اگر میل به خوردن چیزی ندارید، به­خصوص میوه و سبزیجات تازه توصیه می‌شود. در افسردگی شدید  احتمال دارد کمبود وزن پیدا شود و ویتامین­های بدن  از دست برود، که  این مسأله فقط اوضاع را وخیم­تر خواهد کرد.

 

۴) در برابر وسوسه سرکوب‌ غم و اندوه‌تان مقاومت کنید: الکل خُلق را پایین می آورد و افسرده کننده است. احتمالاً اگر با الکل سریعا احساس رهایی کردید، بدانید که موقتی است و ممکن است در انتها با یک افسردگی  شدیدتر از افسردگی­های قبلی­ روبه­ رو شوید.

 

۵) از کم خوابی بپرهیزید: گوش کردن به رادیو یا تماشای تلویزیون در طول شب و هنگامی که بیدارید – ولی بدن­تان در آسایش به سر می‌برد و دراز کشیده ­اید- می‌تواند کمکتان کند به خواب بروید؛ زیرا در این حالت دیگر نگران نخوابیدن یا خوابیدن خود نیستید.

 

۶) به خودتیادآور شو که از افسردگی رنج می‌بری، همان­طور که خیلی­ ها از آن رنج می‌برند: و بالأخره (گر چه نه فوری و آنی) از آن بیرون خواهی آمد. همان­طور که دیگران بیرون آمدند، ولو این­که در حال حاضر ممکن است این­طور به نظرمان نیاید.

 

افسردگی هم­چنین می‌تواند تجربه‌ی مفیدی برای انسان باشد؛ از این­رو که بسیاری از اشخاصی که بر افسردگی خود فائق آمدند بسیار قوی­تر و بهتر از قبل  افسردگی می‌شوند. شرایط و ارتباطات شما میتواند بهتر شود، و قدرت و بینشی پیدا کنید که تصمیمات مهم­تری بگیرید و تغییراتی در زندگی­تان بدهید که پیش از این قادر به آن نبودید.

 

«بخشی از نشریه انتشار یافته توسط دانشکده روان­پزشکی دانشگاه سلطنتی»

…………………………………………………..

دیدگاه هیو
من این شش روش را کارآمد می‌دانم.  برای هر کسی که بخواهد تغییری در روش رفتار، احساس  و تفکرش بدهد. این­گونه که  راه­هایی را یاد می‌گیریم که به مرور ما را از اسارت افسردگی بیرون می‌برد، و هم­چنین با ارتباط در انجمنی مانند افسردگان گمنام که اعضایش  اینگونه هستند، ظرفیت شما  برای انتخاب­های بهتر افزایش خواهد یافت. 
منبع: سایت دفتر خدمات جهانی افسردگان گمنام

https://depressedanon.com/6-ways-to-help-you-through-depression/

کتاب مقاله های بهبودی

 

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *